Meniu
Cos de cumparaturi

Solpadeine 500 mg/8 mg/30 mg x 24 Comprimate Efervescente

Solpadeine 500 mg/8 mg/30 mg x 24 Comprimate Efervescente
Fara reteta Stoc epuizat

Fotografiile sunt cu titlu informativ si nu creeaza obligatii contractuale

Solpadeine 500 mg/8 mg/30 mg x 24 Comprimate Efervescente
17,99 Lei
Fără TVA: 16,50 Lei
Produs actualizat la data:
2024-04-16 15:30:31

Doresti suport si indrumare?

CONTACTEAZA-NE

Tel: 0770 798 138

Email: office@fortevita.ro

Data expirarii:
2026-07-31

- Transport gratuit pentru comenzi ce depasesc 199 lei.

- Peste 90% din comenzile noastre sunt predate curierului in 24 ore pentru a fi livrate in toata tara.

- Rezervarile in farmacie NU implica acelasi pret ca in site.

- Nu percepem taxe suplimentare pe Km si Kg.

- Imaginile prezentate pot suferi modificari de la producatori, produsele livrate pot avea mici diferente fata de produsele actualizate.

Pretul afisat este valabil doar pentru comenzile online, pretul din farmacii putand varia! Acesta este un medicament OTC care se elibereaza FARA prescriptie medicala. Pentru procesarea comenzii dvs pentru medicamente OTC este necesar sa completati formularul conform legii si sa aveti varsta minima de 18 ani.

Solpadeine 500 mg/8 mg/30 mg x 24 Comprimate EfervescenteSolpadeine conţine 3 substanţe active: paracetamol utilizat ca analgezic (calmează durerea) şi antipiretic (scade febra), fosfat de codeină utilizat ca analgezic şi cafeină, pentru calmarea rapidă a durerilor de intensitate moderată până la severă.

Solpadeine este indicat pentru tratamentul simptomatic de scurtă durată al durerilor de intensitate moderată până la severă, cu diferite localizări: dureri de cap, migrenă, dureri de dinţi, dureri ale muşchilor sau articulaţiilor, nevralgii, dureri din sfera ORL (dureri în gât, dureri ale sinusurilor) sau în caz de menstruaţie dureroasă. De asemenea Solpadeine este indicat în tratamentul simptomatic al febrei din răceală şi gripă. 

Contraindicatii: 

Nu folositi acest medicament impreuna cu alte produse ce contin paracetamol. Nu folositi acest medicament daca suferiti de astm bronsic sau dupa crizele astmatice ori in caz de hipersensibilitate la paracetamol, codeina, cafeina sau la oricare dintre excipientii produsului. Produsul este contraindicat in caz de insuficienta hepatocelulara, insuficienta respiratorie. 

Compozitie: 

Un comprimat efervescent contine paracetamol 500mg, fosfat de codeina hemihidrat 8mg, cafeina anhidra 30mg si excipienti: bicarbonat de sodiu, sorbitol pulbere, zaharina sodica, laurilsulfat de sodiu, acid citric anhidru, carbonat de sodiu anhidru, povidona, dimeticona, apa purificata. 

Precautii: 

Inainte de a utiliza Solpadeine comprimate efervescente, adresati-va medicului: 

- daca suferiti de afectiuni renale sau hepatice severe, 

- daca sunteti insarcinata sau alaptati, 

- daca sunteti in tratament pentru depresie sau probleme respiratorii, 

- daca urmati un tratament recomandat de medic pentru greata, varsaturi, hipercolesterolemie. 

Contine 427 mg sodiu. Nu utilizati acest medicament daca urmati o dieta hiposodata. 

Mod de administrare Solpadeine 500 mg/8 mg/30 mg x 24 Comprimate Efervescente

Comprimatele efervescente se vor dizolva in apa inainte de administrare. 

Adulti si copii peste 12 ani: 

2 comprimate efervescente Solpadeine comprimate efervescente de 4 ori pe zi daca este necesar. Nu se administreaza mai des de 4 ore interval si nu se depasesc 4 doze (8 comprimate efervescente) in 24 de ore. 

Nu se administreaza copiilor mai mici de 12 ani. 

Daca simptomele persista, adresati-va medicului. 

Nu depasiti dozele recomandate. Daca ati depasit doza recomandata, solicitati sfatul medicului chiar daca nu va simtiti rau.

Specificatii
CategorieOtc
COD CASW59778004
Impachetare fractiiCOMPR. EFF.
Impachetare intregiNECUNOSCUTA

Media notelor

0,00

Bazat pe 0 recenzii

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
Autentifică-te sau Înregistrează un cont nou pentru a putea scie o opinie

Recenzia clienților despre produsul
Solpadeine 500 mg/8 mg/30 mg x 24 Comprimate Efervescente

  • (0)

Bazat pe 0 recenzii
Dati clic aici pentru a introduce o recenzie la acest produs.