Meniu
Cos de cumparaturi

Revigrip Sinus 500 mg/30 mg x 20 Comprimate Filmate

Revigrip Sinus 500 mg/30 mg x 20 Comprimate  Filmate
Fara reteta

Fotografiile sunt cu titlu informativ si nu creeaza obligatii contractuale

Revigrip Sinus 500 mg/30 mg x 20 Comprimate Filmate
10,25 Lei
Fără TVA: 9,41 Lei
Produs actualizat la data:
2024-05-23 05:30:17

Doresti suport si indrumare?

CONTACTEAZA-NE

Tel: 0770 798 138

Email: office@fortevita.ro

Data expirarii:
2026-05-30

- Transport gratuit pentru comenzi ce depasesc 199 lei.

- Peste 90% din comenzile noastre sunt predate curierului in 24 ore pentru a fi livrate in toata tara.

- Rezervarile in farmacie NU implica acelasi pret ca in site.

- Nu percepem taxe suplimentare pe Km si Kg.

- Imaginile prezentate pot suferi modificari de la producatori, produsele livrate pot avea mici diferente fata de produsele actualizate.

Pretul afisat este valabil doar pentru comenzile online, pretul din farmacii putand varia! Acesta este un medicament OTC care se elibereaza FARA prescriptie medicala. Pentru procesarea comenzii dvs pentru medicamente OTC este necesar sa completati formularul conform legii si sa aveti varsta minima de 18 ani.

Revigrip Sinus 500 mg/30 mg x 20 Comprimate Filmate Revigrip Sinus este indicat pentru tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate usoara-moderata (de exemplu cefalee, dureri in gat, dureri sinusale), al starilor febrile, congestiei mucoasei nazale si hipersecretiei nazale.

Ingrediente: Substantele active sunt paracetamol si clorhidrat de pseudoefedrina. Fiecare comprimat filmat contine paracetamol 500 mg si clorhidrat de pseudoefedrina 30 mg.

Mod de administrare Revigrip Sinus 500 mg/30 mg x 20 Comprimate Filmate Utilizati intotdeauna acest medicament exact asa cum v-a spus medicul sau farmacistul.

Discutati cu medicul dumneavoastra sau cu farmacistul daca nu sunteti sigur.

Medicamentul se administreaza pe cale orala.

Adulti (inclusiv varstnici) si adolescenti peste 12 ani: Doza recomandata este de 2 comprimate filmate Revigrip Sinus de maxim 3 ori pe zi, la nevoie, pentru ameliorarea simptomelor. Intervalul minim intre administrari este de 4 ore.

Nu se vor administra mai mult de 3 doze in 24 de ore.

Precautii: Nu utilizati Revigrip Sinus:

- daca sunteti alergic la paracetamol si pseudoefedrina sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament;

- daca aveti insuficienta hepatica sau insuficienta renala;

- daca prezentati insuficienta cardiaca decompensata severa;

- daca aveti tensiune arteriala mare sau afectiuni coronariene severe;

- daca utilizati un medicament antidepresiv care contine inhibitor de monoaminoxidaza.

Prezentare:

20 comprimate

Specificatii
CategorieOtc
COD CASW61458002
Impachetare fractiiCOMPR. FILM.
Impachetare intregiNECUNOSCUTA

Media notelor

0,00

Bazat pe 0 recenzii

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
Autentifică-te sau Înregistrează un cont nou pentru a putea scie o opinie

Recenzia clienților despre produsul
Revigrip Sinus 500 mg/30 mg x 20 Comprimate Filmate

  • (0)

Bazat pe 0 recenzii
Dati clic aici pentru a introduce o recenzie la acest produs.