Meniu
Cos de cumparaturi

Paracetamol TIS 120 mg/5ml Sirop, 100 ml, Tis Farmaceutic

Paracetamol TIS 120 mg/5ml Sirop, 100 ml, Tis Farmaceutic
Fara reteta

Fotografiile sunt cu titlu informativ si nu creeaza obligatii contractuale

Paracetamol TIS 120 mg/5ml Sirop, 100 ml, Tis Farmaceutic
11,16 Lei
Fără TVA: 10,24 Lei
Produs actualizat la data:
2024-05-23 06:30:15

Paracetamol 

Doresti suport si indrumare?

CONTACTEAZA-NE

Tel: 0770 798 138

Email: office@fortevita.ro

Data expirarii:
2026-01-31

- Transport gratuit pentru comenzi ce depasesc 199 lei.

- Peste 90% din comenzile noastre sunt predate curierului in 24 ore pentru a fi livrate in toata tara.

- Rezervarile in farmacie NU implica acelasi pret ca in site.

- Nu percepem taxe suplimentare pe Km si Kg.

- Imaginile prezentate pot suferi modificari de la producatori, produsele livrate pot avea mici diferente fata de produsele actualizate.

Pretul afisat este valabil doar pentru comenzile online, pretul din farmacii putand varia! Acesta este un medicament OTC care se elibereaza FARA prescriptie medicala. Pentru procesarea comenzii dvs pentru medicamente OTC este necesar sa completati formularul conform legii si sa aveti varsta minima de 18 ani.

Paracetamol TIS 120 mg/5ml Sirop, 100 ml, Tis Farmaceutic 

Paracetamol TIS 120 mg/5 ml, sirop conține ca substanța activă paracetamol, care aparține grupului de medicamente denumite analgezice-antipiretice 
Paracetamol TIS 120 mg/5 ml, sirop este indicat pentru ameliorarea durerilor de intensitate ușoară până la moderată și scăderea febrei la copii cu vârsta cuprinsă între 1 luna și 12 ani.

Contraindicații:
Nu utilizaţi Paracetamol TIS:
- dacă copilul dumneavoastră este alergic la paracetamol sau l la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament.

Precautii:
Înainte să utilizaţi Paracetamol TIS, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Sarcina, alăptarea și fertilitatea:
Dacă sunteţi gravidă sau alăptaţi, credeţi că aţi putea fi gravidă sau intenţionaţi să rămâneţi gravidă, adresaţi-vă medicului sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament. 
 
Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor:
Paracetamolul TIS nu influenţează capacitatea de a conduce vehicule şi de a folosi utilaje. 

Mod de administrare:
Utilizaţi întotdeauna acest medicament exact aşa cum este descris în acest prospect sau așa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutaţi cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteţi sigur.

În funcție de vârstă și greutatea copilului se recomandă următoarele doze:
- copii cu vârsta cuprinsă între 1-3 luni: 2,5 ml sirop (60 mg paracetamol) de maxim 4 ori pe zi;
- copii cu vârsta cuprinsă între 3 luni-1 an: 2,5-5 ml sirop (60 - 120 mg paracetamol) de maxim 4 ori pe zi;
- copii cu vârsta cuprinsă între 1-6 ani: 5-10 ml sirop (120 - 240 mg paracetamol) de maxim 4 ori pe zi;
- copii cu vârsta cuprinsă între 6-12 ani: 10-20 ml sirop (240 - 480 mg paracetamol) de maxim 4 ori pe zi.
Doza totală de paracetamol nu trebuie să depășească 80 mg/kg/zi la copii cu greutate sub 37 kg.
La copii cu greutatea cuprinsă între 38 kg și 50 kg, doza zilnică de paracetamol nu trebuie să depășească 3 g pe zi.
La copii cu greutate peste 50 kg, doza zilnică de paracetamol nu trebuie să depășească 4 g pe zi.

Dacă aveţi orice întrebări suplimentare cu privire la acest medicament, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Compozitie:
- Substanţa activă este paracetamolul. 5 ml sirop (o linguriţă dozatoare mare) conţin paracetamol 120 mg.
- Celelalte componente sunt: sorbitol 70% necristalizabil (E 420), glicerol, povidonă K 30, hidroxietilceluloză, zaharină sodică, p-hidroxibenzoat de metil (E 218), p-hidroxibenzoat de n- propil (E 216), carbonat acid de sodiu, acid citric monohidrat, aromă de zmeură, apă purificată. 

Prezentare:
100 ml

Atentionare:
Citiţi cu atenţie şi în întregime prospectul înainte de a începe să utilizaţi acest medicament deoarece conţine informaţii importante pentru dumneavoastră.

Paracetamol Tis pentru copii 120 mg/5 ml 100 ml Tis Farmaceutic (ameliorarea durerilor de intensitate ușoară până la moderată și scăderea febrei la copii) face parte din grupa medicament : analgezice antipiretice , contine substanța activă : paracetamol si poate fi utilizat in baza recomandarii medicului in afecțiuni medicale cum ar fi: griparaceala si are indicații in: durere .

Specificatii
CategorieOtc
COD CASW04788001
Impachetare fractiisirop
Impachetare intregiNECUNOSCUTA

Media notelor

0,00

Bazat pe 0 recenzii

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
Autentifică-te sau Înregistrează un cont nou pentru a putea scie o opinie

Recenzia clienților despre produsul
Paracetamol TIS 120 mg/5ml Sirop, 100 ml, Tis Farmaceutic

  • (0)

Bazat pe 0 recenzii
Dati clic aici pentru a introduce o recenzie la acest produs.