Meniu
Cos de cumparaturi

Medicamente fara reteta

Produsele au un regim special pentru livrare si/sau ridicare din farmacie. Aceste produse se pot elibera fara retea. Descopera mai multe produse din aceasta categorie.

 Calgel Gel Gingival  x10 g
Fara reteta
Producator: MCNEIL AB Stoc: În Stoc
Gel gingival copii Calgel conține: clorhidrat de lignocaină EP (BP) 0,33% w/w, clorura de cetylpiridina EP (BP) 0,1% w/w într-o bază fără zahăr, solubilă în apă, de culoare galbenă.   Indicații: Calgel Gel este indicat copiilor în per..
20,70 Lei
Fără TVA:18,99 Lei
Acc  600 mg,  10 Comprimate  Efervescente Ambalate Individual
Fara reteta
Producator: SANDOZ S R L Stoc: În Stoc
Acc  600 mg,  10 Comprimate  Efervescente Ambalate Individual1. Ce este ACC comprimate efervescente si pentru ce se utilizeaza ACC comprimate efervescente contine substanta activa acetilcisteina si fuidifica mucusul vascos de la n..
37,80 Lei
Fără TVA:34,68 Lei
Acc  600 mg, 10 Comprimate Efervescente, Sandoz
Fara reteta
Producator: SANDOZ S R L Stoc: În Stoc
Acc  600 mg, 10 Comprimate Efervescente, Sandoz Acc 600 mg x 10 Comprimate efervescente tubIndicat în terapia mucolitică în cazul afecțiunilor acute și cronice ale bronșiilor și plămânilor, cu secreție mucoasă vâscoasă.  Ingrediente..
32,40 Lei
Fără TVA:29,72 Lei
Acc 200mg, 20 Capsule, Sandoz
Fara reteta
Producator: SANDOZ GMBH Stoc: În Stoc
Acc 200mg, 20 Capsule, SandozAcetilcisteina pentru fluidificarea mucusuluiEste recomandat pentru calmarea tusei si expectoratia secretiilor in cazul afectiunilor respiratorii acute si cronice: bronsita acuta, bronsita astmatiforma, bronsiectazii, muc..
25,20 Lei
Fără TVA:23,12 Lei
Acc 600 mg Miere si Lamaie, 10 Plicuri Pulbere Solutie Orala
Fara reteta
Producator: SANDOZ SRL ROMANIA Stoc: În Stoc
Acc 600 mg Miere si Lamaie, 10 Plicuri Pulbere Solutie OralaProprietăți: Acetilcisteină aparține unei clase de medicamente denumite mucolitice și are proprietăți mucolitice. Substanța este utilizată pentru fluidizarea secrețiilor bronșice excesi..
34,20 Lei
Fără TVA:31,38 Lei
ACC Junior 100 mg, 20 Plicuri, Sandoz
Fara reteta
Producator: SANDOZ SRL ROMANIA Stoc: În Stoc
ACC Junior 100 mg x 20 pulb. pt. sol. oralaPulbere pentru fluidificarea mucusului in cazul afectiunilor repiratorii Indicații:   ACC 100 este un medicament recomandat pentru fluidificarea mucusului în cazul afecțiunilor respiratorii însoți..
27,00 Lei
Fără TVA:24,77 Lei
Acid Acetilsalicilic 500 mg, 20 Comprimate, Zentiva
Fara reteta
Producator: Zentiva Stoc: În Stoc
Acid Acetilsalicilic 500 mg, 20 Comprimate, ZentivaAcid Acetilsalicilic Zentiva 500 mg x 20 Comprimate  Un comprimat conține acid acetilsalicilic 500 mg sub formă de acid acetilsalicilic DC-90 555 mg și excipienți: celuloză microcristalină ..
2,70 Lei
Fără TVA:2,48 Lei
Acid Acetilsalicilic 500 mg, 30 Comprimate, Gedeon Richter
Fara reteta
Producator: GEDEON RICHTER LTD Stoc: În Stoc
Acid Acetilsalicilic 500 mg, 30 Comprimate, Gedeon Richter Acid Acetilsalicilic Richter 500 mg x 30 ComprimateCitiţi cu atenţie şi în întregime acest prospect înainte de a începe să luaţi acest medicament, deoarece conţine informaţii importante..
5,40 Lei
Fără TVA:4,95 Lei
Adagin Forte 400 mg, 10 Comprimate Filmate
Fara reteta
Producator: Actavis Stoc: În Stoc
Adagin Forte 400 mg, 10 Comprimate FilmateAdagin 400 mg x 10 Comprimate FilmateIndicații- Pentru a calma durerile ușoare până la moderate, cum sunt durerea de cap, incluzând migrena, durerea de dinți, durerea menstruală și a reduce febra. Compoziție..
10,80 Lei
Fără TVA:9,91 Lei
Advil Raceala si Gripa 200/30 mg, 10 Capsule Moi, Glaxosmithkline
Fara reteta
Producator: GlaxoSmithkline Stoc: În Stoc
Advil Raceala si Gripa 200/30 mg, 10 Capsule Moi, Glaxosmithkline iAUTORIZAŢIE DE PUNERE PE PIAŢĂ NR. 8760/2016/01-16 Anexa 1 Ibuprofen /Clorhidrat de pseudoefedrină Citiţi cu atenție și în întregime acest prospect înainte de a începe ..
20,70 Lei
Fără TVA:18,99 Lei
Advil Ultra 200 mg, 10 Capsule Moi Glaxosmithkline
Fara reteta
Producator: PFIZER CORPORATION A Stoc: În Stoc
Advil Ultra 200 mg, 10 Capsule Moi GlaxosmithklineIndicatii: Advil Ultra este indicat in tratamentul migrenei, durerilor de cap, de spate, dentare, menstruale, reumatice si musculare, reducerea febrei. Compozitie si Prezentare Fiecare capsula..
14,40 Lei
Fără TVA:13,21 Lei
Advil Ultra Forte 400 mg, 10 Capule moi, Glaxosmithkline
Fara reteta
Producator: GlaxoSmithkline Stoc: În Stoc
Advil Ultra Forte 400 mg, 10 Capule moi, GlaxosmithklineFiecare capsule moale conține ibuprofen 400 mg. Conține și sorbitol (E 4201. Vezi prospectul pentru informații suplimentare. Medicament care nu se eliberează pe bază de prescripție medicare. Adv..
18,00 Lei
Fără TVA:16,51 Lei
Aflamil Crema 15 mg/g, 60 grame, Gedeon Richter
Fara reteta
Producator: GEDEON RICHTER LTD Stoc: În Stoc
Aflamil Crema 15 mg/g 1. DENUMIREA COMERCIALĂ A MEDICAMENTULUI AFLAMIL 15 mg/g cremă 2. COMPOZIŢIA CALITATIVĂ ŞI CANTITATIVĂ Un gram de cremă conţine aceclofenac 15 mg. Excipienţi cu efect cunoscut: p-Hidroxibenzoat de metil (E 218) 0,002 g, p-Hi..
18,00 Lei
Fără TVA:16,51 Lei
Afrin mentol 0.5mg/ml spray nazal,  15 ml Solutie
Fara reteta
Producator: Bayer Pharma Stoc: În Stoc
Afrin mentol 0.5mg/ml spray nazal,  15 ml SolutieAfrin Mentol este un decongestionant, care amelioreaza senzatia de nas infundat prin constrictia vaselor de sange din nas. Acesta actioneaza in cateva minute si dureaza pana la 12 ore. Afrin es..
15,30 Lei
Fără TVA:14,04 Lei
Afrin R Aerosol 0,05%,  Spray Nazal, Solutie
Fara reteta
Producator: Bayer Pharma Stoc: În Stoc
Afrin R Aerosol 0,05%,  Spray Nazal, SolutieAfrin R Aerosol 0,05%Afrin 0,5 mg/ml spray nazal, soluțieAfrin Mentol 0,5 mg/ml spray nazal, soluție Afrin Lemon 0,5 mg/ml spray nazal, soluție Clorhidrat de oximetazolină Citiți cu atenție și în în..
15,30 Lei
Fără TVA:14,04 Lei
Alinan Happy Drink, 20 Plicuri, Fiterman Pharma
Fara reteta -10 %
Producator: Fiterman Stoc: În Stoc
Alinan Happy Drink, 20 Plicuri, Fiterman Pharma Indicații- Produs indicat pentru reglarea tranzitului intestinal și calmarea colicilor sugarului!Compoziție- îndulcitor (fructoză), extract din flori de mușețel, extract din frunze de mel..
26,55 Lei 29,50 Lei
Fără TVA:24,36 Lei
Alka  Seltzer 324 mg Acid Acetilsalicilic, 10 Comprimate Efervescente, Bayer
Fara reteta
Producator: Bayer Pharma Stoc: În Stoc
Alka  Seltzer 324 mg Acid Acetilsalicilic, 10 Comprimate Efervescente, BayerIndicat pentru tratamentul simptomatic al durerilor de cap/ dentare/ faringiene/menstruale/ musculare si articulare/ durerilor de spate/ reumatice si artritice minore. E..
22,50 Lei
Fără TVA:20,64 Lei
Alle 10mg + 500UI/gram Gel 45 grame, Fiteman Pharma gel 45g
Fara reteta
Producator: Fiterman Stoc: Stoc limitat
ALLE 10mg + 500UI/gram gel 45gAcțiune sinergică antiinflamatoare, analgezică, antitrombotică și antiedemătoasă foarte benefică în afecțiunile inflamatorii de natură venoasă sau musculo-scheletică. Absorbție rapidă a substanțelor active, potențată de..
28,80 Lei
Fără TVA:26,42 Lei
Alle Gel 10mg+500UI,  100 grame, Fiterman Pharma
Fara reteta
Producator: Fiterman Stoc: În Stoc
Alle Gel 10mg+500UI,  100 grame, Fiterman PharmaActiune sinergica antiinflamatoare, analgezica, antitrombotica si antiedematoasa foarte benefica in afectiunile inflamatorii de natura venoasa sau musculo-scheletica.Absorbtie rapida a substantelor..
53,10 Lei
Fără TVA:48,72 Lei
Alopexy 20mg/ml Solutie Cutanata, 60 ml, Pierre Fabre
Fara reteta
Producator: PierreFabre Dermato Stoc: Stoc limitat
Alopexy 20mg/ml Solutie Cutanata, 60 ml, Pierre FabreAlopexy 2%, recomandata impotriva caderii parului (alopecie androgenica) la adulti, barbati sau femei. Contraindicatii:  Nu utilizati acest medicament daca sunteti alergic la minoxidil sau..
77,40 Lei
Fără TVA:71,01 Lei
Analgex 400mg/325mg, 12 Comprimate Filmate, Laropharm
Fara reteta
Producator: LAROPHARM SRL Stoc: În Stoc
Analgex 400mg/325mg, 12 Comprimate Filmate, LaropharmRecomandat tratamentului pe termen scurt al durerilor acute: cefalee, migrene, dureri dentare, dureri menstruale, dureri musculare, dureri de spate, durere in gat. Compozitie: Substanțele active ..
21,60 Lei
Fără TVA:19,82 Lei
Anghirol, 30 Comprimate, Biofarm
Fara reteta
Producator: Biofarm Stoc: În Stoc
Anghirol, 30 Comprimate, BiofarmExtract uscat din Cynara scolymus (anghinare) corespunzator la acizi cafeilchinici exprimati in acid clorogenic 3,25 mg Anghirol este un medicament OTC ce poate fi folosit ca tratament adjuvant in tulburarile dispepti..
19,35 Lei
Fără TVA:17,75 Lei
Antinevralgic  Forte, 20 Comprimate, Sanofi
Fara reteta
Producator: SANOFI Stoc: În Stoc
Antinevralgic  Forte, 20 Comprimate, SanofiAntinevralgic Forte este un analgezic, reduce febra si este un medicament cu efect antiinflamator(antiinflamator nesteroidian/analgezic).Antinevralgic Forte contine trei substante active: paracetamol, a..
16,65 Lei
Fără TVA:15,28 Lei
Antinevralgic P, 20 Comprimate, Sanofi
Fara reteta
Producator: SANOFI Stoc: În Stoc
Antinevralgic P, 20 Comprimate, Sanofi Compozitie Antinevralgic PUn comprimat contine acid acetilsalicilic 250 mg, paracetamol 150 mg, cafeina 20 mg si excipienti: lactoza monohidrat, povidona K 30, amidon glicolat de sodiu, acid stearic, amidon..
14,40 Lei
Fără TVA:13,21 Lei
Afişare 1 - 24 din 372 (16 pagini)
Pagina actualizata la data:
2022-11-29 13:30:46